statystyki

sobota, 23 lutego 2013

uczucia ...

W tym poście chciałam opisać jak choroba zmieniła moje podejście do opieki nad córcią  . Pamiętam jak Ala zaczęła mieć ataki padaczki a my jak szaleni biegaliśmy po lekarzach próbując zapobiec temu , jeszcze nie wiedziałam z czym mam do czynienia . Wtedy panował taki chaos że, nawet na chwile nie zatrzymałam się aby myśleć nad tym co czuję . Chciałam wiedzieć czemu leki nie działają  !!!
Po otrzymaniu diagnozy i zapoznaniu się z chorobą weszłam w etap użalania się nad sobą ... znowu szpital !!! znowu atak ... jestem zmęczona !!! Musiałam zrezygnować z pracy ... boje się , nie chce żeby Ala była chora !!! chcę ja leczyć ... nie da się powstrzymać choroby !!! dlaczego mi się to przytrafiło dlaczego...

Dziś patrząc w przeszłość wiem że, miałam prawo tak myśleć, tak czuć, ale cieszę się że to minęło.
Chce być z Alicja do końca i nie mogę tak myśleć ! Zdaję sobie sprawę że nie jestem aniołem tylko człowiekiem ... tylko matką !!!  Stopniowo zaczęłam inaczej patrzeć na pobyty w szpitalach, to już nie była kara tylko pomoc , pomoc Ali aby jej ustawić leczenie ,tak by ataki jej nie męczyły .
Następny krok do zmiany nastawienia to założenie peg-a i tracheostomii ... Alicja codziennie walczyła o oddech , męczyła się strasznie , ja powiedziałam sobie że wolę stracić wzrok niż patrzeć jak ona cierpi !!!
Dziś wychodzę z założenia że to nie ja przestałam chodzić , nie ja straciłam wzrok , nie ja jestem przykuta do łóżka .... mnie nie boli ... jestem zdrowa i choćbym miała podjąć najstraszniejsze dla mojej  psychiki decyzje a to ma sprawić że Alicji będzie "lepiej" zrobię to !!! Wszystko zniosę aby jej ulżyć !!! Pamiętam moje przerażenie ja zobaczyłam tracheostomię u Majuni ... szok.. tak bardzo się bałam ... Ale na szczęście Kasia i Maja mi pomogły się przełamać , no i Laura dołożyła " trzy grosze "  ;)                                                        
                                                                                                         
                                                                                                                                                                                             .... Podsumowując... już nie jest dla mnie istotne to co ja czuję , potrzeby mojego dziecka stawiam ponad wszystko ... jestem zdrowa ! mam być silna bo Alicja mnie takiej potrzebuję ... i tak o to jestem dla niej ... do końca tylko dla Alicji , zawsze ...

3 komentarze:

 1. Kasiu... to samo mogłabym napisać o swoich uczuciach.
  Mój mózg w którymś momencie się zablokował, zablokował emocje związane ze mną samą.
  Dać szczęście i miłość Krzysiowi, ulżyć mu jak tylko się da - na tym się skupiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasiu zawsze możesz na mnie liczyć- wiesz o tym! Cieszę się, że mogłyśmy się spotkać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu, kurde, łapie to za serce co napisałaś ... strasznie !

  OdpowiedzUsuń